Gustáv Murín - besedy

26.5.2022 prišiel do Podtatranskej knižnice v Poprade porozprávať o svojej literárnej tvorbe a najnovších knihách a témach, ktorým sa venuje, Gustáv Murín.
Poznáme ho ako prírodovedca, biológa, spisovateľa, esejistu, publicistu, dramatika a scenáristu.
Čitateľom na stretnutí tento raz porozprával o knihe Laboratórium, v ktorej píše o najnovších poznatkoch vplyvu našich stravovacích návykov na zdravie a prináša prekvapujúce poznatky o jednotlivých potravinách. Návštevníci si mali možnosť vypočuť aj o jeho knihe Návod na dlhovekosť. Autor hovoril o niekoľkých zaujímavostiach založených na vedeckých poznatkoch, ktoré môžu napomôcť dlhovekosti.
27.5.2022 Gustáv Murín prednášal stredoškolákom Obchodnej akadémie v Poprade. V prednáške predstavil Slovákov a Slovenky, ktoré sa svojimi úspechmi presadili v zahraničí.
Prednáška mladých veľmi oslovila a povzbudila do ich budúcnosti.