Podtatranský školák, 6. ročník

Podtatranský školák 6. ročník
Dňa 4. apríla 2022 bola vyhlásená súťaž Podtatranský školák 6. ročník. Je to súťaž školských časopisov žiakov základných škôl Prešovského a Košického kraja. Prihlásilo sa 17 základných škôl so svojimi
školskými časopismi.
V dňoch 29.-30. septembra 2022 sa v Podtatranskej knižnici v Poprade konali workshopy a vyhodnotenie súťaže Podtatranský školák.
V prvý deň sme sa stretli s redakčnými radami školských časopisov na workshopoch.
Úvodným workshopom sprevádzala pani Beáta Penxová Mačingová. Žiaci získali cenné informácie z hľadiska písania textov v školských časopisoch.
Pán Maroš Akurátny bol lektorom ďalšieho workshopu. Deti si vypočuli rady o úprave fotografií a vyskúšali si urobiť fotografie v priestoroch knižnice, podľa odporúčania pána Akurátneho.
Záverečný workshop odprezentoval pán Michal Hricko, ktorý poukázal a vysvetlil všetkým zúčastneným ako pracovať s grafikou.
Veríme, že pre žiakov redakčných rád boli všetky informácie podnetné a prispejú k zvyšovaniu kvality už vydávaných časopisov.
30. septembra 2022 boli vyhlásené výsledky súťaže. V tomto ročníku predsedníčkou poroty bola pani Beáta Penxová Mačingová a členovia pán Rastislav Ovšonka a pán Marek Vaščura.
Výsledky hodnotenia školských časopisov:
1. Čordáčik (Základná škola s materskou školou sv. Košických mučeníkov, Košice)
2. K2 (Základná škola Krosnianska 2, Košice)
3. Strapček (Základná škola s materskou školou, Nová Ľubovňa)
Víťazom srdečne blahoželáme a ďakujeme všetkým redakčným radám, ktoré sa zúčastnili súťaže.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac fotiek tu:

Workshopy