Milí detskí čitatelia,
stalo sa nám niečo zaujímavé! Viac sa dozviete v priloženom plagáte.

Veríme, že Vás potešíme a čoskoro sa uvidíme!

Milí čitatelia,
pripravili sme pre Vás Adventné čítanie v projekte Celé Slovensko číta deťom, ktoré sa tentokrát uskutoční v online priestore!
7. decembra 2020 o 13:00 nám prečíta Silvia Kvardová a 16.decembra sa bude konať online beseda spojená s čítaním s Mirkou Ábelovou.
Tešíme sa na Vás!

Milí čitatelia a návštevníci,
adventný čas sa blíži a my by sme v tomto predvianočnom období radi potešili pacientov v Nemocnici, a. s. Poprad.
Pridajte sa k nám do 2. ročníka zbierky Daruj knihu, poteš srdce.
Všetkým vám ďakujeme.

 

E-knihy ponúkame  pre našich čitateľov zdarma.

E-knihy môžete čítať v čítačke, tablete, smartphone, notebooku alebo na stolnom počítači. Elektronické knihy od Palmknihy – eReadingu sú dostupné prostredníctvom nášho online katalógu. Proces výpožičky e-knihy sa realizuje prostredníctvom online katalógu knižnice. Podtatranská knižnica v Poprade v spolupráci  s portálom Palmknihy – eReading ponúka svojim čitateľom na vypožičanie vyše 9000 e-kníh.

V ponuke sú knihy z vydavateľstiev: Academia, Albatros, BB/art, BizBooks, CPress, Edika, Fragment, Host, Jota, Libri, Mladá fronta, Paseka, Vyšehrad, XYZ a mnohé ďalšie. Ponuka sa postupne rozširuje. E-knihy – zoznam zapojených vydavateľstiev  (pdf). Z pohodlia domova si môžete jednoducho vypožičať e-knihu cez online katalóg knižnice, ktorá sa Vám obratom zobrazí vo virtuálnej knižnej poličke aplikácie eReading i s viditeľne označeným termínom vrátenia.

Vypožičať si môžete maximálne 3 knihy na 31 dní. POZOR, tituly nie je možné vrátiť skôr, na 32. deň sa e-knihy samé vymažú z aplikácie. Po uplynutí výpožičnej doby aktuálne stiahnutých e-kníh si budete môcť požičať ďalšie tituly e-kníh.

Ako sa zapojiť do eVýpožičiek:
1. Zaregistrujte sa v knižnici.
2. Zaregistrujte sa na portáli www.palmknihy.cz (Dôležité: je potrebné mať rovnakú emailovú adresu aj pri prihlasovaní do eReading aj do knižnice)
3. Stiahnite si aplikáciu s názvom eReading do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet), ktorá je zdarma k dispozícii na Google Play pre Android alebo na App Store pre iOS.

Ako si vypožičať e-knihu:
1. Prihláste sa do online katalógu knižnice.
2. Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte „Požičať e-knihu“. Po stisnutí tlačidla sa Vám zobrazí oznámenie o úspešnom vypožičaní. Na emailovú adresu Vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.

Ako otvoriť e-knihu:
1. Otvorte aplikáciu eReading. Sekcia s „Místními“ (stiahnutými) knihami bude najprv prázdna.
2. V hornom menu zvoľte sekciu „ONLINE“ a vyplňte Vaše prihlasovacie údaje, ktoré ste uviedli pri registrácii do portálu www.palmknihy.cz.
3. Kliknutím na obálku stiahnete e-knihu zo sekcie „Online“ do „Místní“. Iba v tomto kroku musíte byť pripojení na Internet.
4. V prípade, že máte aplikáciu eReading stiahnutú vo svojom mobile/tablete a ste v nej trvalo prihlásení, proces vypĺňania prihlasovacích údajov už pri ďalších výpožičkách opakovať nemusíte.

Podpora aplikácie eReading

Platforma

Verzia

Čítacie zariadenie

Odkaz na stiahnutie

Android

4.1 a vyššie

Mobilné telefóny, tablety a čítačky

Google Play

iOS

8.4 a vyššie

iPhone, iPad

App Store

Windows

-

-

-

Online

-

-

-

 


Podporované čítačky k 16. 4. 2020:

 • cz 4 Touch Light 
 • C-TECH Lexis (EBR-61) 
 • Energy eReader Pro HD 
 • inkBOOK Classic 2
 • inkBOOK Prime
 • inkBOOK Prime HD
 • inkBOOK Lumos
 • inkBOOK Explore
 • ONYX BOOX Poke Pro 6"
 • ONYX BOOX Nova 7.8"
 • ONYX BOOX Note 10.3"
 • ONYX BOOX Max 2 13.3"

Bolo 28. septembra 2020 večer.

 

Všetky ilúzie, že sa bude v decembri veľkolepo oslavovať vznik hokeja v Poprade, sa stratili. Niečo veľké zrejme chystal klub, my sme v knižnici chystali „Týždeň s hokejom v knižnici.“ Mala byť výstava, stretnutia detí s hokejistami HK Poprad, odborný seminár o symbióze hokeja s mestom a ďalšie podujatia.

 

Nič z toho v jubilejnom roku nebude.

 

Netreba však na hokej zabudnúť. Je súčasťou deväťdesiatročnej histórie mesta. A tak vám ponúkame 90 príbehov z hokejového diania. Takých obyčajných, ľudských. Lebo hokej hrajú ľudia, aby priniesli radosť či smútok, nadšenie či sklamanie tisícom Popradčanov.

 

Príbehy si môžete prezerať tu:
https://www.flickr.com/photos/190408570@N08/albums/72157716292214802

 

O knižnici

Podtatranská knižnica v Poprade je verejnou regionálnou knižnicou univerzálneho typu, ktorá zároveň plní funkciu mestskej knižnice. Poskytuje knižničné a informačné služby, pôsobí ako koordinačné, bibliografické, metodické a vzdelávacie stredisko knižníc okresov Poprad, Kežmarok a Levoča.

Najnovšie články

©2020 Podtatranská knižnica v Poprade. All Rights Reserved.

Hľadať