Služby

Digitálna knižnica SNK DIKDA

Slovenská národná knižnica v týchto dňoch spustila portál DIKDA – Digitálnu knižnicu SNK (dikda.snk.sk), ktorá ponúka registrovaným čitateľom viac než milión autorsky voľných i obchodne nedostupných diel (OND). A to všetko bezplatne, online a z ktoréhokoľvek miesta Európskeho hospodárskeho priestoru. Z mobilu či laptopu, stačí vám registrovať sa a okamžite v nej môžete vyhľadávať digitálne kópie kníh, časopisov, článkov, fotografií, rukopisov, ktoré vyšli od vynájdenia kníhtlače až po začiatok 21. storočia.

Ku každému zdigitalizovanému dielu je priradený súbor bibliografických, administratívnych a technických metadát, ktoré zabezpečujú jeho jednoznačnú identifikáciu a v prípade potreby vám uľahčia jeho
opätovné vyhľadanie. Tým z vás, ktorí sa práve trápite s písaním diplomovej či inej práce metadáta pomôžu vygenerovať štandardizovanú citáciu príslušného dokumentu.