Online služby pre čitateľa

Podtatranský školák, 6. ročník

Podtatranský školák 6. ročník
Dňa 4. apríla 2022 bola vyhlásená súťaž Podtatranský školák 6. ročník. Je to súťaž školských časopisov žiakov základných škôl Prešovského a Košického kraja. Prihlásilo sa 17 základných škôl so svojimi
školskými časopismi.
V dňoch 29.-30. septembra 2022 sa v Podtatranskej knižnici v Poprade konali workshopy a vyhodnotenie súťaže Podtatranský školák.
V prvý deň sme sa stretli s redakčnými radami školských časopisov na workshopoch.
Úvodným workshopom sprevádzala pani Beáta Penxová Mačingová. Žiaci získali cenné informácie z hľadiska písania textov v školských časopisoch.
Pán Maroš Akurátny bol lektorom ďalšieho workshopu. Deti si vypočuli rady o úprave fotografií a vyskúšali si urobiť fotografie v priestoroch knižnice, podľa odporúčania pána Akurátneho.
Záverečný workshop odprezentoval pán Michal Hricko, ktorý poukázal a vysvetlil všetkým zúčastneným ako pracovať s grafikou.
Veríme, že pre žiakov redakčných rád boli všetky informácie podnetné a prispejú k zvyšovaniu kvality už vydávaných časopisov.
30. septembra 2022 boli vyhlásené výsledky súťaže. V tomto ročníku predsedníčkou poroty bola pani Beáta Penxová Mačingová a členovia pán Rastislav Ovšonka a pán Marek Vaščura.
Výsledky hodnotenia školských časopisov:
1. Čordáčik (Základná škola s materskou školou sv. Košických mučeníkov, Košice)
2. K2 (Základná škola Krosnianska 2, Košice)
3. Strapček (Základná škola s materskou školou, Nová Ľubovňa)
Víťazom srdečne blahoželáme a ďakujeme všetkým redakčným radám, ktoré sa zúčastnili súťaže.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac fotiek tu:

Workshopy