Dňa 18. mája 2024 sa v priestoroch Podtatranskej knižnice v Poprade konalo krajské kolo 55. ročníka festivalu umeleckého prednesu poézie a prózy žien pod názvom VANSOVEJ LOMNIČKA.

V jednotlivých kategóriách sa predstavili slečny a dámy, ktoré svoje vystúpenie precítili a tým v nás zanechali príjemný umelecký zážitok.

Porota v zložení Zuzana Hudáková, Erika Džurňak Jašová a Emil Turčan sa spoločne rozhodli, že do celoslovenského kola Vansovej Lomničky postúpia: Kristína Briškárová, Karin Štefaňáková, Mária Džatková, Ľubomíra Maníková a Edita Doliňáková.

Všetkým, ktorí sa zúčastnili ďakujeme a výhercom srdečne blahoželáme!